Викторија Калинина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Викторија Калинина

Викторија Викторовна Калинина (руски: Виктория Викторовна Калинина; 8 декември 1988) е руска ракометарка која настапува за Ростов-Дон и за руската женска ракометна репрезентација . [1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Определен окончательный состав женской сборной России по гандболу на ОИ-2016“. TASS. 27 July 2016. Посетено на 17 March 2018.
  2. EHF profile