Википедија:Избрана слика/2007/37

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Michelangelo's Pieta 5450 cropncleaned.jpg

Пиетата во Ватикан од Микеланџело