Википедија:Банери и копчиња

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е мала збирка на Википедија банери и копчиња создадени од корисници. Може да ги користите на вашето веб-место по доктрината на праведна употреба, но сепак, имајте предвид дека официјалните логоа на проектот се трговски марки на Фондацијата Викимедија.

Ако создавате банер и сакате да може да се вклопува во стандарден слот за банер, тој треба да биде направен во една од стандардните големини за банери. Ве молиме групирајте ги и давајте големини за да им олесните на луѓето да го наоѓаат банерот што најдобро одговара на нивниот простор.

Авторски права: Ве молиме имајте предвид дека најголем дел од банерите не се ГЛСД бидејќи го користат логото на Википедија што не е ГЛСД, туку е авторска сопственост на Викимедија.

Банери[уреди извор]

MkWikibaner.gif

Проширете ја слободата. (анимиран банер, 441x60)


Wikipedia MK1.gif

Ни требаш!. (gif банер, 468x60)


Wikipedia MK2.gif

Ни требаш! (втора верзија). (gif банер, 468x60)


Wikipedia MK5.gif

Ни требаш! (втора верзија). (gif банер, 135x185)