Веселеил Академијата за уметност и дизајн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Координати: 31°47′35″ СГШ; 35°14′50″ ИГД / 31.793056° СГШ; 35.247222° ИГД / 31.793056; 35.247222

Bezalel.jpg

Веселеил Академијата за уметност и дизајн е Националната академија за уметност и дизајн на Израел. Таа се наоѓа во Скопуска Гора, со некои други мали кампуси во Ерусалим и Тел Авив.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]