Веселеил Академијата за уметност и дизајн

Координати: 31°47′35″N 35°14′50″E / 31.793056° СГШ; 35.247222° ИГД / 31.793056; 35.247222
Од Википедија — слободната енциклопедија

31°47′35″N 35°14′50″E / 31.793056° СГШ; 35.247222° ИГД / 31.793056; 35.247222

Веселеил Академијата за уметност и дизајн е Националната академија за уметност и дизајн на Израел. Таа се наоѓа во Скопуска Гора, со некои други мали кампуси во Ерусалим и Тел Авив.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]