Бркотница 3 (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бркотница 3 е (англиски: Rush Hour 3) филмска комедија во режија на Брет Ратнер. Главните улоги ги толкуваат: Џеки Чен, Крис Такер, Хиројуки Санада и Макс фон Сидов.

Содржина[уреди | уреди извор]

Дејството на филмот се одвива во Париз, каде инспекторот Ли и детективот Картер се во потрага по еден кинески злосторник. Притоа, тие се наоѓаат во средината на војната меѓу француската полиција и кинеската тријада (најмоќната криминална организација во светот), а истовремено се соочуваат и со две прекрасни заводнички.[1] [2]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 839, 25.7.2014, стр. 17.
  2. Антена, број 852, 24.10.2014, стр. 21.