Крис Такер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Крис Такер
Роден(а)Крис Такер
Шаблон:Датум на раѓање и години
Лансинг, САД
Занимањеактер, режисер, сценарист
Активен период1992–сеуште
Страница
christucker.com


Крис Такер (англиски Chris Tucker) е американски филмски актер, режисер и сценарист, кој е роден на 10 април 1971 година во Лансинг.