Брајан Герзичич

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
САД Брајан Герзичич
Лични податоци
Роден на 20 март 1984 (1984-03-20) (36 г.)
Роден во Лос Анџелес, САД
Висина &100000000000001780000001,78 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Хапоел Ирони Киријат
Број 18
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2009 Арсенал де Саранди 3 (0)
2006–2008 Хапоел Хаифа 31 (0)
2009 Хапоел Ако (позајмен) 29 (3)
2009–2010 Хапоел Хаифа 29 (1)
2010-2013 Хапоел Ирони Киријат 96 (2)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 13 мај 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 1 јули 2012

Брајан Пол Герзичич (роден на 20 Март 1984 во Лос Анџелес) - американски фудбалер.

Титули[уреди | уреди извор]

Тото куп Шампион (2) : 2010-2011, 2011-2012 Израелска Премиер лига Шампион (1) : 2011-2012

Надворешни врски[уреди | уреди извор]