Прејди на содржината

Бошавија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед на областа во Демиркаписко

Бошавијаисториско-географска област во јужниот дел на Македонија. Областа ги опфаќа селата во подножјето на планината Кожуф, долж реката Бошава.[1]

  1. „Бошавија | Македонски.гов.мк“. makedonski.gov.mk. Посетено на 2021-10-31.