Билтен (КПЈ Струмица)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Билтен (Струмица, март-мај 1943) бил илегален орган на МК на КПЈ во Струмица. Излегувал на македонски јазик. Го уредувал Стојан Косев. Објавени се два броја, но нема сочувани примероци.

Литература[уреди | уреди извор]