Биди кул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Биди кул (англиски: Be Cool) — американски филм, во режија на Ф. Гери Греј. Главните улоги ги толкуваат: Џон Траволта, Ума Турман и Двејн Џонсон.

Содржина[уреди | уреди извор]

Разочаран од филмската индустрија, Чили Палмер (го игра Траволта) решава да се обиде како музичар. Притоа, тој ја среќава вдовицата (ја игра Турман) на еден музички продуцент и се вљубува во неа.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 856, 21.11.2014, стр. 25.