Белградска автобуска станица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
БАС Белград
Autobusi 013.JPG
Терминалот на долгата релација кај белградската главна автобуска станица
Координати44°48′36″ СГШ; 20°27′17″ ИГД / 44.810052° СГШ; 20.454719° ИГД / 44.810052; 20.454719Координати: 44°48′36″ СГШ; 20°27′17″ ИГД / 44.810052° СГШ; 20.454719° ИГД / 44.810052; 20.454719
СопственикБелград
ЛинииЛаста Белград
Други
Други информации
Мрежно местоbas.rs

БАС Белградската автобуска станица е главна автобуска станица во Белград, Србија. Лоцирана во Савски венац, автобуската станица се состои од автобуска гаража и две автобуски терминали. Претставува главен центар за меѓуградската автобуска линија Ласта Белград.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]