Бабин Дол

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бабин Дол — населба на Куманово, која се наоѓа во јужниот дел на градот, близу градските гробишта и е населена со Македонци.

Поврзано[уреди | уреди извор]