Атрани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Атрани

Атрани е населба во Италија во областа Салерно, регионот Кампанија.

Според проценката од 2011 г. Во населбата живееле 887 жители.[1] [2] Населбата се наоѓа на надморска височина од 11 м. Популација

Според резултатите од пописот на населението во 2011 година, во општината живееле 887 жители.[3]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „The GeoNames geographical database”. 2012.
  2. „Istituto Nazionale di Statistica”.
  3. „Statistiche I.Stat“. ISTAT. 28. 12. 2012. Проверете ги датумските вредности во: |date= (help)

Литература[уреди | уреди извор]

 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]