Атила Фиола

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Атила Фиола
Zenit-Videoton (4).jpg
Лични податоци
Полно име Attila Fiola
Висина &100000000000001820000001,82 м
Положба Right Back
Клупски податоци
Сегашен клуб MOL Vidi
Број 5


2 Податоците за репрезентација се тековни
за 12 октомври 2018 г.
* Настапи (Голови)

Атила Фиола (роден на 17 февруари 1990 година) — унгарски фудбалер кој моментално игра за ФК Мол Види .

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

На 31 август 2016 година тој потпиша договор со клубот Немзети Бајнокса I .

Клуб статистика[уреди | уреди извор]

Club Season League Cup League Cup Europe Total
Apps Goals Apps Goals Apps Goals Apps Goals Apps Goals
Paks
2008–09 3 0 1 0 3 0 7 0
2010–10 14 0 0 0 13 0 27 0
2010–11 27 0 3 0 5 0 35 0
2011–12 26 0 1 0 1 0 6 0 34 0
2012–13 26 0 4 2 3 0 33 2
2013–14 26 0 1 0 5 0 32 0
2014–15 13 1 0 0 2 0 15 1
Total 135 1 10 2 32 0 6 0 183 3
Puskás Akadémia
2014–15 13 0 0 0 0 0 13 0
2015–16 25 1 0 0 25 1
Total 38 1 0 0 0 0 0 0 38 1
Videoton
2016–17 17 0 1 0 0 0 18 0
2017–18 25 0 2 0 3 0 30 0
2018–19 14 0 2 0 14 0 30 0
Total 56 0 5 0 17 0 78 0
Career Total 229 2 15 2 32 0 23 0 299 4

Фиола беше избран за екипата на Унгарија во 2016 година.

На 14 јуни 2016 година, Фиола играше на првиот натпревар од групата со победа над Австрија со 2: 0 на натпреварот за Европска фудбалска лига на Евро 2016 на фудбалскиот фудбал во Франција.

Национален тим Сезона Апликации Цели
Унгарија 2014 3 0
2015 9 0
2016 година 7 0
Вкупно 19 0

Наводи[уреди | уреди извор]