Анета Наковска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Анета Наковска
Роден(а)Скопје, СФР Југославија
ПотеклоРепублика Македонија
Жанровифолк, поп-фолк, македонска музика
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2009–сѐ уште

Анета Наковска е македонска поп-фолк пејачка.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албуми[уреди | уреди извор]

Спотови[уреди | уреди извор]

Спот Година Режисер
Само ти 2009.
Бели друмови 2009.
Таму далеку 2010.
Ти ми требаш за да живеам 2011. ИН продукција
Уште вечерва 2014.
Дај Џони дај 2016. ИН продукција
Си заљуби Џева 2016. ИН продукција
Да се родат дечиња 2016. ИН продукција
Тешко на предавниците 2018. ИН продукција
Мојве очи две 2019. ИН продукција

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Профил на Анета Наковска на Музички Регистар

Наводи[уреди | уреди извор]