Ангела Госов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ангела Госов

Ангела Натали Госов (родена на 5 ноември 1974 година) е германски вокалист, најпознат како поранешен главен вокалист на шведскиот мелодиски метален бенд Arch Enemy . Нејзините други претходни бендови се Асмодина и Љубовница.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]