Прејди на содржината

Анастазија Панченко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Анастазија Панченко
Медали
Кану спринт жени

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Бронзен медал – трето место 2010 Познањ K-1 4 x 200 м

Анастазија Панченко — руска спринт-кануистка која што се натпреварува од доцните 2000-ти. На 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Првенства во Познањ, таа освои бронзен медал во категоријата К-1 4 х 200 метри.