Алп Навруз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алп Навруз
Роден 15 јануари 1990
Истанбул, Турција Турција
Занимање глумец, модел

Алп Навруз (р. 15 јануари 1990 во Истанбул) — турски телевизиски и филмски глумец и модел.

Филмографија[уреди | уреди извор]

Година Назив Улога
2017-2018 Ќерките на Фазилет ТВ-серија Синан Егемен
2018-2019 Азра ТВ-серија Џенк
2020-2021 Предаство ТВ-серија Сердар
2021 Островска бајка ТВ-серија Појраз
2022-2023 Yürek Çıkmazi ТВ-серија Халил
2024 Sendem Önce ТВ-серија Хакан

Надворешни врски[уреди | уреди извор]