Аллан Нордберг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аллан Нордберг
Лични податоци
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет

Аллан Нордберг (фарски: Allan Norðberg; 25 март 1994) — фарски ракометар кој настапува за машка ракометна репрезентација на Фарски Острови.

Наводи[уреди | уреди извор]