Александров Андреј Владимирович

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Александров Андреј Владимирович (украински: Александров Андрій Володимирович; 15 август 1965 година - 2 септември 2007 година), е украински тркач на автомобили, инженер. Роден е во Лавов во семејство на војник. Подоцна се пресели со своите родители во Одеса, а во 1995 година во Киев.

Украински шампион во рели.

Тој почина во септември 2007 година за време на митингот во Сливен во Бугарија.

Референци[уреди | уреди извор]