Александар Галибин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Александар Галибин
Aleksandr Galibin 1.jpg
Роден(а)Александар Владимирович Галибин
Занимањеактер
Активен1976 – денес

Александар Владимирович Галибин (руски: Александр Владимирович Галибин, роден на 27 септември 1955 во Санкт Петербург) е руски и советски актер.

Галибин е најпознат по своите улоги во филмовите: „Романови - Империјална фамилија“ и „Мајсторот и Маргарита“.