Аеродром Аџи Тепе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Аеродром Аџи Тепе

Аеродром Куманово
Општо
Аеродромски видјавен/воен
Служи заКуманово
МестоположбаРежановце
Надм. височина1,217 ст / 371 м
Писта
Правец Должина Површина
ст м
12/30 3.006 916 земја

Аеродромот Аџи Тепе — спортски и воен аеродром во околината на Режановце, Кумановско и го опслужува тој крај[1][2].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. vest.com.mk Архивирано на 23 декември 2016 г. Аеромитинг на кумановско Аџи Тепе 10/13/2003
  2. utrinski.com.mk Да бидеме сплотени во едно за посигурно и посилно утре 16 октомври 2006

Надворешни врски[уреди | уреди извор]