Аеродром Аџи Тепе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аеродром Аџи Тепе

Аеродром Куманово
IATA: /ICAO: /
Преглед
Тип јавен/воен
Опслужува Куманово
Место Куманово
Надм. вис. 1,217 ft / 371 m
Координати 42°09′29″N 021°41′36″E / 42.15806° N; 21.69333° E / 42.15806; 21.69333Координати: 42°09′29″N 021°41′36″E / 42.15806° N; 21.69333° E / 42.15806; 21.69333
Писти
Насоченост Должина Површина
ft m
12/30 3,006 916 земја

Аеродромот Аџи Тепе — спортски и воен аеродром во Куманово, Република Македонија[1][2].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. vest.com.mk Аеромитинг на кумановско Аџи Тепе 10/13/2003
  2. utrinski.com.mk Да бидеме сплотени во едно за посигурно и посилно утре 16 октомври 2006

Надворешни врски[уреди | уреди извор]