Окрузи во Малави

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на окрузите во Малави

Малави се дели на 28 окрузи[1] во склоп на 3 региони. На чело на секој округ стои комесар.[2]

Еве список на окрузите во земјата, наведени по региони:

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]