Прејди на содржината

Абердин (Вашингтон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Абердин
Знаме на Абердин, Вашингтон

Абердин е град во сојузната држава Вашингтон во САД. Абердин е и родното место на Курт Кобејн мртвиот пејач на популарната гранџ група Нирвана.