Абердин (Вашингтон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Абердин е град во сојузната држава Вашингтон во САД. Абердин е и родното место на Курт Кобејн мртвиот пејач на популарната гранџ група Нирвана.