Абердин (Вашингтон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Абердин, Вашингтон)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Абердин е град во сојузната држава Вашингтон во САД. Абердин е и родното место на Курт Кобејн мртвиот пејач на популарната гранџ група Нирвана.