Џои

Од Википедија — слободната енциклопедија
Плоштадот Кампидољо

Џои ( италијански: Gioi) е населба во Италија во областа Салерно, регионот Кампанија .

Според пописот од 2011 г. Во населбата живееле 696 жители. Населбата се наоѓа на надморска височина од 688 м.

Популација[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Литература[уреди | уреди извор]

 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • „Italian Railways“.
  • „Italian National and Regional Parks“.