Јошихиро Нацука

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јошихиро Нацука
Лични податоци
Роден на 7 октомври 1969 (1969-10-07) (53 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1988–1998 Bellmare Hiratsuka
1999–2001 Consadole Sapporo
Репрезентација
1994–1995 Јапонија Јапонија 11 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Јошихиро Нацука (роден 7 октомври 1969) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1994 9 1
1995 2 0
Вкупно 11 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]