Јонава Арена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јонава Арена
Место Јонава, Литванија
Отворен
Сопственик
Игра КК Малста
Гледачи

Арена Јонава е спортски центар во Јонава, Литванија. Содржи бокс ринг, билијард и пинг-понг маси како и вежбалница[1]. Во арената Јонава исто така може да се играат кошаркарски и одбојкарски натпревари.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „www.jonavakksc.lt“. Архивирано од изворникот на 2011-07-22. Посетено на 2011-09-13.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]