Јегор Бабурин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јегор Константинович Бабурин (руски: Егор Константинович Бабурин; Чернигов, 9 август 1993 година) е руски професионален фудбалски голман, кој игра за ФК Ростов.

Успеси[уреди | уреди извор]

Зенит Санкт Петербург
  • Руска фудбалска Премиер лига : 2014–15

Статистика[уреди | уреди извор]

Клуб Сезона Лига Куп Континентални купови Вкупно
Дивизија Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови
Зенит Санкт Петербург 2010 Руска Премиер Лига 0 0 0 0 0 0 0 0
2011–12 0 0 0 0 0 0 0 0
2012–13 4 0 0 0 0 0 4 0
2013–14 0 0 1 0 0 0 1 0
2014–15 1 0 0 0 0 0 1 0
2015–16 0 0 0 0 0 0 0 0
2016–17 0 0 0 0 0 0 0 0
2017–18 1 0 0 0 0 0 1 0
Вкупно 6 0 1 0 0 0 7 0
Зенит-2 Санкт Петербург 2013–14 ПФЛ 4 0 4 0
2014–15 7 0 7 0
2015–16 ФНЛ 22 0 22 0
2016–17 35 0 35 0
2017–18 21 0 21 0
Вкупно 89 0 0 0 0 0 89 0
Вкупно во кариерата 95 0 1 0 0 0 96 0

Наводи[уреди | уреди извор]