Јањина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јањина е река во источниот дел на Босна и Херцеговина.

Јањина е десна притока на реката Дрина. Во дриан се влева во општината Горажде.

Icon river tributary L.svg Оваа статија за река е никулец. Може да помогнете со нејзиното уредување!