Јаносуке Ватанабе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јаносуке Ватанабе
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1925 Јапонија Јапонија 2 (0)

Јаносуке Ватанабе — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1925 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]