Јаник Фресе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јаник Фресе (роден на 13 август 1986) е германски професионален кошаркар кој игра за кошаркарската екипа Хамбург од германскиот ПроА. Тој има играно за Алба Берлин во сезоната 2014-2015.[1]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  1. "Alba Berlin – Team 2014/2015" (германски). Архивирано од изворникот на 2 January 2015. Посетено на 10 January 2015.