Ѓелетовци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ѓелетовци
Село
Skyline of Ѓелетовци
Земја Хрватска
Население (2011)
 • Вкупно508
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Поштенски број32 244 Ѓелетовци

Ѓелетовци е село на источниот дел на Хрватска близу до границата со Србија. Хрватите се мнозинство во Ѓелетовци.