Ѓаволов Дол

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѓаволов Дол — често се поистоветува со истоимената река (Ѓаволова Река). Тие се локализирани во областа Малеш, северно од селото Митрашинци и југозападно од Делчево.

Наводи[1][уреди | уреди извор]

  1. Маркоски, Благоја; Петрушевски, Илија (2014). Реките во Република Македонија. Скопје: Геомап. стр. 29.