Шуша (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Местоположба во Азербејџан.

Шуша (азербејџански: Şuşa) — административен округ во Азербејџан и главен град на округот е градот Шуша.

Видете исто така[уреди]