Куба (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Местоположба во Азербејџан.

Куба (азербејџански: Quba) — округ во Азербејџан. Административен центар е градот Куба.

Поврзано[уреди]