Агстафа (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Агстафа (азербејџански: Ağstafa) е административен регион во Азербејџан.

Агстафа
Азербејџан со Агстафа
Население: 75.900
Површина (km²): 1.500
Главен град: Агстафа

Демографија[уреди]

Население[уреди]

Религија[уреди]

Јазици[уреди]

Видете исто така[уреди]