Шеки (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Местоположба во Азербејџан

Шеки (азербејџански: Şəki) — административен округ во Азербејџан во околината на градот Шеки.

Поврзано[уреди]