Ѓојѓол (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Местоположба во Азербејџан.


Ѓојѓол (азербејџански: Göygöl) — округ во Азербејџан.

Видете исто така[уреди]