ФК Милано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

ФК Милано е македонски фудбалски тим од Куманово кој моментално игра во македонската прва лига.

ФК Милано
Амблемот на ФК Милано
Целосно име ФК Милано Куманово
Основан 1990
Стадион Милано Арена
Капацитет 7.000
Лига Прва македонска лига
2006-07 2-ри
Kit left arm blackshoulders.png
Тимски бои
Kit body blackstripes.png
Тимски бои
Kit right arm blackshoulders.png
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Домашен дрес
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Тимски бои
Гостински дрес