The John & Space Rebel Gang (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

The John & Space Rebel Gang - музички албум на макеоднската рок-група „The John“. Албумот е издаден како 99. издание на „PMG recordings“.

Содржина[уреди | уреди извор]

Албумот содржи 10 песни, и тоа:[1]

  1. Une autre chanson pour toi et moi
  2. Еј ти каде си
  3. Понекад
  4. Ми се деси пекол
  5. Те следат
  6. Слобода
  7. Сакам да бидам твое куче
  8. Tanz der zwergen
  9. Небо

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. The John & Space Rebel Gang, PMG Recordings #99.