The John (рок-група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

The John - македонска рок-група, составена од: Љупа Ангелов (пејач и гитарист), Дарко Тасевски (гитарист и пејач), Филип Пајдаков (басист) и Зоро Божиков (тапанар).[1]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. The John, Waufvw!!!, PMG Recordings #76, 2012.