TV.com

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

TV.comмрежно место на CNET Networks. Неговата главна тема е телевизијата и се задржува на телевизиски емисии на англиски јазик што се прикажуваат во САД, Велика Британија, Канада, Австралија, Јапонија и Ирска. Покрај водичи за телевизиски серии, содржи и вести, рецензии, слики, трејлери итн. во врска со телевизиските серии.