Silent Hill

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Silent Hill — една од култните хорор-видеоигри. Истата е составена од неколку делови, кои се меѓусебно поврзани, производ на Konami.