Nestlé Bear Brand

Од Википедија — слободната енциклопедија
Комбе на Daihatsu Luxio кое се користи за комерцијални цели на Bear Brand.

Bear Brand — бренд на млеко во прав и стерилизирано млеко во сопственост на Nestle.[1] Се продава низ Југоисточна Азија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Joseph G, Edison (April 4, 2016). „Bear Brand donates chairs to public schools thru 'Laki sa Tibay' campaign“. Malaya Business Insight. Архивирано од изворникот на 2016-11-20. Посетено на November 20, 2016.