MyHeritage

Координати: 32°1′18.02″N 34°51′33.13″E / 32.0216722° СГШ; 34.8592028° ИГД / 32.0216722; 34.8592028
Од Википедија — слободната енциклопедија

32°1′18.02″N 34°51′33.13″E / 32.0216722° СГШ; 34.8592028° ИГД / 32.0216722; 34.8592028

MyHeritage е мрежно место за откривање, споделување и зачувување на семејна историја. Тој нуди интернет, мобилни и софтверски платформи за своите корисници ширум светот. Корисниците може да создаваат свои онлајн семејство дрво, да барате предци во милијарди историски записи, да споделуваат и зачува фотографии и видеа, додека тие се откријат и да се поврзете со нови роднини.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]