MLS Supporters' Shield

Од Википедија — слободната енциклопедија

MLS Supporters' Shield е годишна награда која се доделува на екипата која ќе има најдобар учинок во регуларниот дел од сезоната во Мејџор сокер лигата.

Досега најусепешни се екипите на Ди Си Јунајтед и Лос Анџелес Галакси со по 4 освоени Supporters' Shield трофеи. Моментален освојувач е екипата на Њујорк Ред Булс.