Forest Silence

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Forest Silence
Потекло Сомбатхељ, Унгарија
Жанрови Блек метал, Амбиент
Период на активност 1996 - денес
Издавачи Panik Terror Music
Членови
Winter - вокал
Поранешни членови
Nagy Andreas - гитара
Zoltan Schoenberger - тапани

Forest Silence е унгарска Блек метал група, основана во 1996 година во Сомбатхељ.

Состав[уреди | уреди извор]

  • Winter - вокал

Поранешни членови

  • Nagy Andreas - гитара
  • Zoltan Schoenberger - тапани

Дискографија[уреди | уреди извор]

Full-length

Demo

EP

Надворешни врски[уреди | уреди извор]