Прејди на содржината

Expo Tel Aviv

Координати: 32°06′19″N 34°48′31″E / 32.10528° СГШ; 34.80861° ИГД / 32.10528; 34.80861
Од Википедија — слободната енциклопедија

32°06′19″N 34°48′31″E / 32.10528° СГШ; 34.80861° ИГД / 32.10528; 34.80861

Тел Авив Конвенција центар (порано: Израелскиот трговски саем и конгресен центар) се наоѓа на булеварот Рокач во северниот дел на Тел Авив, Израел, во непосредна близина на Универзитетот Тел Авив. Основан е во 1932 година и истиот е домаќин на 2 милиони посетители и меѓу 45 до 60 големи настани, годишно. Тој има 10 различни сали и изложбените сали и голем отворен простор.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]