ESET NOD32

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
ESET NOD32 Антивирус
ESET antivir 7 logo.png
Програмери ESET
Стабилно издание 4.2.58
Опер. систем Microsoft Windows, Linux, FreeBSD, DOS, Novell NetWare, Solaris, Windows Mobile
Вид Антивирус
Лиценца Неслободен софтвер

ESET NOD32, познат и како NOD32, е пакет на антивирусен софтвер произведен од страна на словачката компанија ESET.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]